Adwokat Olsztyn
Prowadzisz kancelarie adwokacką w Olsztynie. Dodaj ją do naszego spisu już dziś. Szukasz adwokata z Olsztyna? Skorzystaj z zaawansowanych opcji filtrowania i sortowania wpisów. Poznaj opinie użytkowników serwisu.Czytaj więcej
Kancelarie adwokackie stanowią formę podstawowej i wyłącznej działalności adwokatów na polskim rynku. Forma ta jest uznana jako jedyna dopuszczalna w kontekście zapisów kodeksów etyki adwokackiej i regulacji ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Każdy adwokat ma możliwość otwarcia kancelarii, która stanowi podstawową formułę działalności w ramach przepisów prawnych. Kancelarie w Olsztynie oferują swoje usługi z następujących gałęzi prawa: rodzinnego, cywilnego, karnego, gospodarczego i majątkowego.
Prawo rodzinne
Jako specjaliści do spraw rodzinnych, uczestniczą w trudnych chwilach rodzin, które zwracają się do nas po pomoc. Zmagamy się z ich uczuciami i problemami. Jednak dzięki merytorycznemu przygotowaniu możemy służyć naszym Klientom racjonalną analizą: sytuacji, potencjalnych możliwości, które oceniamy zawsze pod kątem indywidualnych potrzeb naszego Klienta. Chronimy naszych Klientów przed następstwami sytuacji, w której się znaleźli. Zajmujemy się następującymi rodzajami spraw:
rozwody,
separacje,
alimenty, dotyczące podziału majątku wspólnego,
podział majątku,
ustalenie opieki oraz kontakty z dzieckiem (zakres władzy rodzicielskiej, jej pozbawienie, ograniczenie, miejsce pobytu dziecka),
zaprzeczenie lub ustalenie ojcostwa
Ze względu na to, że w sprawach tego typu często uczestniczą dzieci, zwracamy uwagę na to, by były one obciążane jak najmniejszym stresem wynikającym z trwającego postępowania procesowego.
Nasze metody pracy w przypadku prawa rodzinnego:
W czasie pierwszej rozmowy z Klientem zaczynamy od zebrania szczegółowego wywiadu dotyczącego sprawy. To kluczowy moment, ponieważ dostrzeżenie pewnych okoliczności, z których istnienia Klient może nawet nie zdawać sobie sprawy, nie pozostaje bez wpływu na tok sprawy.
Rozwiązaniem pierwszej linii jest dla nas zawsze mediacja, która pozwala na rozstrzygnięcie konfliktu z pominięciem drogi sądowej oraz na zminimalizowanie dodatkowych czynników stresogennych – zbędnych w i tak trudnej sytuacji. Przy zawieraniu porozumienia zawsze, zabezpieczamy interesy Klienta.
Jeśli dochodzi do procesu, Klient zapoznaje się z pismem procesowym, które w jego imieniu składamy w sądzie. Zwracamy uwagę na to, by newralgiczne kwestie takiej jak wypłata alimentów czy ustalenie kontaktów z dzieckiem rozstrzygnięte zostały już na wstępie, dzięki czemu ograniczamy negatywny wpływ sytuacji na dzieci.
W czasie trwania pozostajemy w kontakcie z Klientem, monitorując okoliczności, mające wpływ na życie rodziny. W tym momencie zwracamy także uwagę na pojawienie się ewentualnych dowodów, mających wpływ na wynik postępowania procesowego.
Po zapadnięciu wyroku nadzorujemy wykonanie jego postanowień. Nasi Klienci doceniają to, że nasza pomoc nie kończy się na sali sądowej. Już po wydaniu orzeczenia przez sąd doradzamy, jak postępować w przypadku zaostrzenia konfliktu, jak nie dopuszczać do antagonizmów.
Prawo cywilne
Prawo cywilne pełni funkcję regulacyjną względem wielu dziedzin codziennego życia. Jego opanowanie wiąże się z wieloma niuansami, dzięki znajomości których możliwe jest spowodowanie korzystnego obrotu postępowania sądowego. Z kolei brak biegłości w tej materii pociąga za sobą niepotrzebne komplikacje i straty. Dlatego kwestie z zakresu prawa cywilnego warto skonsultować z dobrym adwokatem, który posłuży wiedzą i doświadczeniem.
Zakres zastosowania prawa cywilnego
Prawo cywilne ma znaczenie normatywne dla stosunków zobowiązaniowych, własnościowych, windykacyjnych oraz określa zasady odpowiedzialności stron zawierających umowy oraz formuły tego typu dokumentów.
Ma ono zastosowanie do sporządzania skutecznych prawnie:
umów: sprzedaży, najmu, o dzieło,
umów spółek cywilnych,
umów nienazwanych, do których zalicza się umowy: konsultingowe, konsorcjum, franchisingu, sponsoringu.
W tym zakresie – z uwagą na zabezpieczenie interesów naszych Klientów:
przygotowujemy i opiniujemy umowy,
konsultujemy zmiany zapisów w umowach,
przygotowujemy pisma procesowe, oświadczenia woli.
Ponadto kodeks postępowania cywilnego:
zawiera normy cywilnego postępowania procesowego, będącego odniesieniem dla prowadzenia postępowania egzekucyjnego,
określa kwestie dotyczące prawa własności (powstanie, treść, zmiany, ustanie) oraz ograniczonych praw rzeczowych (hipoteka, zastaw, służebność, użytkowanie wieczyste).
Nasza pomoc w tej materii obejmuje:
nadzorowanie windykacji należności (postępowanie przesądowe, sądowe, egzekucyjne),
prowadzenie spraw o nabycie nieruchomości przez zasiedzenie,
dochodzenie roszczeń z tytułu niewykonania lub niezgodnego z umową wykonania zobowiązań cywilnoprawnych (kary umowne),
dochodzenie roszczeń pieniężnych za majątkowe i niemajątkowe szkody powstałe na skutek błędów w sztuce medycznej.
Prawo majątkowe
Prawo podmiotowe przysługuje uprawnionemu pomiotowi prawa cywilnego, umożliwiając mu postępowanie w określony sposób na mocy normy prawnej, służącej ochronie jego interesów. Te same normy określają obowiązki innych podmiotów, które mogą być przez uprawnionego dochodzone przed właściwymi organami państwowymi. Prawo podmiotowe obejmuje prawa majątkowe i niemajątkowe. Podział ten wynika z odmiennej treści stosunków, które są przez te prawa normowane.
Do praw majątkowych zalicza się:
prawa majątkowe związane z małżeństwem (podział majątku po rozwodzie, rozdzielność majątkowa, rozliczenie nakładów w przypadkach zniesienia wspólności majątkowej pomiędzy małżonkami, rozliczenia majątkowe w ramach konkubinatu);
prawa wierzytelności opiewające na świadczenia majątkowe,
prawa rzeczowe.
Kwestią istotną dla Klientów kancelarii jest to, że prawa majątkowe ulegają przedawnieniu.
Majątek pod opieką prawną
Sprawy finanse wymagają kompetentnego nadzoru. Do jego sprawowania konieczna jest wiedza, która pozwala zapanować nad wszelkimi kwestiami prawnymi, oraz doświadczenie, pozwalające na uniknięcie formalnych uchybień. W tych kwestiach nie można sobie pozwolić na pomyłki, ponieważ będą one generowały koszty. Dobry adwokat zadba o to, by straty się nie pojawiły.
Prawo gospodarcze
Obecnie w Polsce działalność gospodarcza regulowana jest przez:
prawo gospodarcze prywatne, czyli prawo handlowe,
prawo gospodarcze publiczne.
Nadzór rzetelnie przygotowanego adwokata powoduje, że prowadzenie działalności gospodarczej odbywa się w sposób płynny. Jego profesjonalne konsultacje zapobiegają też popełnieniu formalnych uchybień, decydujących o całokształcie działalności. Adwokat zawsze asystuje przy podejmowaniu kluczowych dla firmy decyzji oraz przy podpisywaniu aktów notarialnych, które każdorazowo opiniuje w kontekście powodzenia interesów swojego Klienta.
Sprawy z zakresu prawa gospodarczego w rękach adwokata
Prawo gospodarcze jest dziedziną na tyle rozległą i zniuansowaną, że konsultowanie z adwokatem spraw z jego zakresu jest nieodłącznym elementem prowadzenia efektywnej działalności gospodarczej. Dla dobra własnego biznesu warto stale współpracować z adwokatem, który dogłębnie pozna interesy swojego Klienta będzie je reprezentował i dbał o ich zabezpieczenie.
Kompleksowe podejście do prowadzonych spraw
Powodzenie interesów naszych Klientów traktujemy jako kwestię priorytetową. Codzienna praktyka naszej kancelarii skupia się na monitorowaniu działań, umożliwiających niezakłócony rozwój podmiotów, które powierzono naszej prawnej opiece. Jeśli potrzebują Państwo adwokat, który sprawnie poprowadzi sprawy gospodarcze, zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie. W Państwa imieniu zadbamy o wszystkie kwestie formalne, co z pewnością przysłuży się prowadzonym przez Państwa interesom.
Prawo karne
Prawo karne normuje odpowiedzialność człowieka za popełnienie czynów obciążonych groźbą kary. Jego źródłami są kodeksy: karny, postępowania karnego, karny wykonawczy oraz kodeks karny skarbowy.
Ze względu na przedmiot regulacji dzieli się je na:
prawo karne materialne – reguluje zasady odpowiedzialności za czyny uznawane za przestępstwa oraz wyznacza środki prawne mające zastosowanie wobec sprawców przestępstw;
prawo karne procesowe – opisuje postępowanie w sprawach, których przedmiotem są czyny zabronione i ujęte w prawie karnym materialnym;
prawo karne wykonawcze – odnosi się do wykonywania kar, wymierzania środków karnych oraz zabezpieczających adekwatnych w sprawach karnych.
Prawo karne powszechne normuje wszystkie dziedziny życia społecznego oraz wszystkich osób biorących w nim udział. Poszczególne sfery interesów określa prawo karne indywidualne.
W wyniku prowadzonego postępowania karnego czyn może zostać zakwalifikowany jako wykroczenie o niewielkiej szkodliwości społecznej lub przestępstwo o dużej szkodliwości społecznej.
Doświadczony adwokat skutecznie poprowadzi obronę
Cenne w tym zakresie praktyki adwokackiej jest empiryczne podejście, wykorzystywane w czasie:
obrony oskarżonego,
dochodzenia odszkodowania za niesłuszne pozbawienie wolności (skazanie, tymczasowe aresztowanie, zatrzymanie),
przygotowywania wniosków o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności lub udzielenia przerwy w jej odbywaniu,
formułowania wniosków o przedterminowe zwolnienie, ułaskawienie,
sporządzania środków zaskarżenia (apelacje, zażalenia, kasacje wyroków, wznowienia postępowania).
Prowadzenie spraw karnych nie jest możliwe bez biegłej znajomości innych dziedzin prawa i mechanizmów funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Ważny aspekt prawa karnego – pomoc pokrzywdzonym
Działania adwokata dotyczące pełnomocnictwa w sprawach karnych dotyczą również osób, których dobro prawne zostało naruszone przez określone przestępstwo. Takie wsparcie potrzebne jest wielokrotnie na etapie postępowania przygotowawczego, gdy podejrzany nie został jeszcze postawiony w stan oskarżenia.
Należy wtedy między innymi przygotować i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na posterunku policji do najbliższego wydziału Prokuratury Krajowej. Na tym etapie można również wnioskować o udział pokrzywdzonego w charakterze oskarżyciela posiłkowego podczas rozpraw sądowych. To ważne, gdy osoba pokrzywdzona chce mieć przed sądem prawa strony, czyli:
zbierać materiał dowodowy i zgłaszać własne wnioski w sprawie – zgłaszanie wniosków dowodowych ma istotne znaczenie, gdy są to wnioski inne niż zgromadzone przed prokuraturę;
zadawać pytania uczestnikom postępowania – dotyczy to osób przesłuchiwanych przez sąd, czyli od oskarżonego poprzez świadków po biegłych; można również wnioskować o powołanie dodatkowych świadków;
wnosić środki odwoławcze od orzeczeń sądu – do środków zwyczajnych zalicza się apelację oraz zażalenie, natomiast do nadzwyczajnych środków odwoławczych należą: kasacja i skarga na wyrok sądu odwoławczego.
Z pomocą adwokata sprawy karne oznaczają dla osób pokrzywdzonych merytoryczne, realne wsparcie niezależnie od zakresu przygotowywanego lub toczącego się postępowania.
Nasza kancelaria adwokacka w Olsztynie
W kancelarii każda sprawa traktowana jest przez nas jak ta najważniejsza, a Klient jest dla nas priorytetem. Udzielamy rzetelnej, kompetentnej i szczerej ekspertyzy, a Klient z zaproponowanych rozwiązań wybiera to, które najbardziej go satysfakcjonuje. W naszej kancelarii to klient jest zawsze najważniejszy. To klient ma wybór i podejmuje decyzje po przeanalizowaniu możliwości. . Naszym zdaniem, adwokat to osoba doradzająca, a nie decydująca. Adwokat ma rzetelnie i zgodnie ze stanem faktycznym ocenić sprawę i przygotować Klienta na wszystkie ewentualności. Działamy szybko i efektywnie, zapewniając Klientowi szczegółowy dostęp do wszystkich informacji, do wszelkiej korespondencji dotyczącej jego sprawy, informując o każdej zmianie w toczącej się sprawie i konsultując kolejne kroki, tak, aby nie był niczym zaskoczony. Kancelaria udziela pomocy prawnej począwszy od porad prawnych i sporządzania wszelkich pism procesowych oraz opinii prawnych, prowadzenia negocjacji aż po reprezentowanie przed sądami wszystkich instancji, organami ścigania, organami administracyjnymi, jak też innymi instytucjami. Nasz zespół adwokacki cechują
Kompetencje – podstawową sprawą jest specjalizacja. Prawo jest rozległą dziedziną wiedzy, zbudowaną na niuansach i zawiłościach, które poznaje się nie tylko w czasie studiów prawniczych, ale także później w czasie aplikacji i przez cały czas trwania praktyki. To wymagający zawód, do wykonywania którego nie wystarczy opanowanie znajomości kodeksów, ale konieczne jest też doświadczenie. Dobrze jest poszukać informacji w Internecie na temat adwokata, z którym chcemy współpracować. Dobry adwokat będzie też miał dobrą opinię, więc jeśli znamy jakieś nazwisko z polecenia, warto się mu przyjrzeć bliżej. Należy pamiętać o tym, że nie ma ludzi, którzy znają się na wszystkim, a prawnik, który twierdzi, że jest w stanie poprowadzić każdą sprawę, nie jest godny zaufania.
Profesjonalizm – wiąże się z niezależnością działania. System prawa, obowiązujący w naszym kraju, stanowi, że natura zawodu adwokata sprzeczna jest z pozostawaniem pod wpływem osób trzecich – prywatnych czy instytucji państwowych. Adwokat podlega tylko poleceniom klienta, którego jest pełnomocnikiem.
Dyskrecja – wynika z tego, że adwokaci objęci są tajemnicą zawodową, która – zgodnie z prawem – obowiązuje przed sądem oraz innymi instytucjami państwowymi. Oznacza to, że wszystkie informacje, które wyjawia klient adwokatowi, zostają między nimi i to klient decyduje, które z nich mogą być ujawnione. W ten sposób budowane jest zaufanie, dające klientowi pewność, że adwokat będzie działał wyłącznie w jego interesie i na jego korzyść.
Lojalność – prawnik świadczący usługi adwokackie powinien swoje działania podporządkować ochronie praw swojego klienta, wykorzystując przysługujące mu środki prawne.
Praktycyzm – dobry adwokat wie, że każde działanie powinno być ukierunkowane na cel. Z taką świadomością prawnik będzie działał tak, by – nie generując zbędnych kosztów finansowych i emocjonalnych – doprowadzić do korzystnego dla klienta rozwiązania jego sprawy.
Kontaktowość – łatwość nawiązywania kontaktów jest w zawodzie adwokata konieczna. Chodzi tu o kontakty z klientami, świadkami, pracownikami administracji sadowej oraz instytucji wspomagających pracę prawników, którzy przy pewnego typu sprawach korzystają z pomocy agencji detektywistycznych, psychologów, mediatorów.
Empatia – to jedna z najbardziej docenianych przez klientów cech dobrych adwokatów. Empatia, która pozwala im wczuć się w ich położenie, sprawia, że adwokat staje się autentyczny w udzielaniu pomocy i zapewnianiu ochrony prawnej osobom, które w wyniku splotu różnych okoliczności zostały poszkodowane.
Indywidualne podejście – kluczową kwestią w skutecznym reprezentowaniu interesów Klienta jest indywidualne podejście do każdej ze spraw. Wiedząc jak delikatną materią są w szczególności sprawy rodzinne, takie jak rozwód, separacja, władza rodzicielska, alimenty, kontakty z dzieckiem etc., Kancelaria otacza swoich Klientów wsparciem i opieką od pierwszego spotkania do prawomocnego zakończenia postępowania. W obsłudze prawnej Kancelaria przedstawia rzetelną ocenę stanu faktycznego oraz ryzyko prawne prowadzonej sprawy, mając na uwadze przede wszystkim, możliwie najpełniejszą realizację interesów Klienta. Kancelaria prowadzi sprawy unikając zbędnych kosztów postępowania i zawiłości proceduralnych, dążąc do sprawnego i efektywnego rozwiązania problemów Klienta.
Umów się z nami już teraz tel. 123 123 123. Z uwagi na wciąż istniejące zagrożenie epidemiologiczne, zachęcam do korzystania z usług w postaci konsultacji poprzez e-mail, telefon i Skype’a. Świadczymy w ten sposób pełen zakres usług, zarówno dla Klientów z Olsztyna, jak i całej Polski a także z zagranicy. Jeśli jest taka potrzeba, tworzone przez nas dokumenty mogą być opatrzone bezpiecznym kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wykorzystujemy w bieżącej pracy możliwość prowadzenia wideokonferencji , jak również komunikacji elektronicznej w szerokim znaczeniu. Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb Klienta.