Adwokat Ciechanów

Nie znaleziono wyników w tej kategorii

Adwokat z Ciechanowa pomoże rozwiązać Twój problem prawny. Znajdź kancelarię adwokacką, która specjalizuje się w danej dziedzinie prawa. Skutecznie walcz o swoje prawa przed sądem. Ciechanów to miasto w województwie mazowieckim, w którym znajdziesz wiele kancelarii adwokackich. Świadczą one profesjonalną pomoc prawną w zakresie prawa karnego, cywilnego, handlowego, rodzinnego, spadkowego, bankowego oraz innych dziedzinach prawa. Warto również sprawdzić ofertę usług prawnych świadczonych przez kancelarie radcowskie – sprawdź zakładkę radca prawny Ciechanów. Okazuje się, że aktualny stan prawny pozwala owym radcom reprezentować swoich klientów nawet w sprawach karnych. W Ciechanowie znajduje się Sąd Rejonowy sprawuje on nadzór nad miastami takimi jak Ciechanów oraz Glinojeck. Sądem Odwoławczym dla Sądu Rejonowego w Ciechanowie jest Sąd Okręgowy w Płocku.

adwokat ciechanów sąd rejonowy
Sąd Rejonowy w Ciechanowie – miejsce pracy adwokatów oraz radców prawnych.

Adwokat jest prawnikiem świadczącym pomoc prawną, w szczególności polegającą na występowaniu przed sądami i urzędami, udziela porad prawnych, sporządza opinie prawne oraz opracowuje opinie prawne.

W Ciechanowie jest wielu adwokatów chcących jak najlepiej reprezentować swoich klientów przez Sądem Rejonowym w Ciechanowie. Pomimo wielu kancelarii na terenie miasta adwokaci mają pełne ręce roboty związanej z prowadzeniem spraw mocodawców z dziedzin gałęzi prawa cywilnego, karnego, czy administracyjnego. Wysoka liczba klientów jest przede wszystkim spowodowana faktem, iż liczba mieszkańców w Ciechanowie jest bliska 40.000,00, a więc mieszkańcy potrzebujący porady lub reprezentacji nie mają w zwyczaju korzystać z usług obcych zupełnie osób, a przede wszystkim biorą przykład ze znajomych, którzy mieli już styczność z którymś z Ciechanowskich Adwokatów. Wielkim udogodnieniem jest właściwość miejscowa i zasięg terytorialny Sądu Rejonowego w Ciechanowie, albowiem w swoim okręgu m.in. miejscowość: Ciechanów, Glinojeck, gminę Gołymin-Ośrodek, Grudusk, Ojrzeń, Opinogóra Górna i inne. Udogodnieniem jest dlatego, że mieszkańcy mający chęć lub przymus unormowania sytuacji prawnej swoich nieruchomości lub mają po prostu sprawę związaną z sądem- właściwością jest właśnie Sąd Rejonowy w Ciechanowie, w którym adwokaci prowadzą sprawy swoich mocodawców.

Ciechanowskie kancelarie adwokackie stoją na straży interesów klientów w sprawach z zakresu; prawa cywilnego, prawa spadkowego, prawa rodzinnego, prawa karnego, prawa karno-skarbowego, prawa administracyjnego i wielu innych gałęzi prawa. Chcąc dowiedzieć się, który adwokat zajmuje się daną dziedziną prawa wystarczy zajrzeć do internetu, gdzie znajdziecie Państwo opinie o pracy specjalistów z dokładnością gałęzi prawa, jaką się dokładnie zajmuje. Kolejnym przykładem, w jaki sposób skontaktować się z danym specjalistą działającym na terenie miasta Ciechanów są Wasi znajomi, albowiem każda osoba wśród swoich przyjaciół ma osobę, która korzysta lub korzystała z profesjonalnej pomocy pełnomocnika. Dzięki temu sami przyjaciele mogą Państwu polecić osobę, która w rzeczywistości sprawdzi się w danej sprawie. Sama liczba adwokatów ukazuje, że któryś na pewno znajdzie dla Państwa czas, by doradzić w sprawie niecierpiącej zwłoki- wystarczy się zgłosić lub zadzwonić pokrótce wyjaśniając typ sprawy lub oświadczyć chęć skorzystania z pomocy profesjonalisty.

Na terenie miasta adwokaci prowadzą najwięcej spraw z dziedziny i gałęzi praca cywilnego, tj. sprawy spadkowe, alimenty, ustalenie miejsce zamieszkania małoletniego, ograniczenie władzy rodzicielskiej oraz sprawy administracyjne związane z jednostkami samorządu terytorialnego, przykładami takich spraw administracyjnych może być np. odwołanie od decyzji ustalającej środowiskowe uwarunkowania dla inwestycji, z którą się nie zgadzamy. Bez względu na dziedzinę prawa, adwokaci z Ciechanowa na pewno sobie z nimi poradzą wyprowadzając swoich mocodawców z tarapatów.

Komórki organizacyjne Sądu Rejonowego w Ciechanowie

 • I Wydział Cywilny
 • II Wydział Karny
 • III Wydział Rodzinny i Nieletnich
 • IV Wydział Pracy
 • VI Wydział Ksiąg Wieczystych
 • VIII Wydział Wykonywania Orzeczeń
 • I Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej
 • II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej
 • Oddział Administracyjny
 • Oddział Finansowy

Kancelarie Adwokackie w Ciechanowie

Świadczą pomoc prawną wszystkim mieszkańcom Ciechanowa i okolicznych miejscowości. Znajdź razem z nami adwokata, który poprowadzi Twoją sprawę lub udzieli porady prawnej. Przed podjęciem decyzji o współpracy z daną kanclarią sprawdź czy rozmawiasz z adwokatem lub radcą prawnym. Aktualną listę adwokatów znajdziesz na stronie Adwokatury w Płocku. Opinie o kancelariach, które widzisz w serwisie są wyświetlane na podstawie Google Maps, staramy się je na bieżąco aktualizować. Na wizytówce każdego adwokata znajdziez również mapkę ze wskazówkami dojazdu do kancelarii. Ona również jest pobierana z tej samej usługi. [read more]

Ulice w Ciechanowie, przy których mieszczą się kancelarie adwokackie:

 • Ujazdówek
 • Pułtuska
 • Jana Pawła II
 • Mikołajkczyka
 • Rzeczkowska
 • Płońska
 • Nadrzeczna
 • Kmicica
 • Zamkowa
 • Św. Stanisława Kostki
 • Warszawska

Jak znaleźć dobrego adwokata?

Ze względu na to, że prawo to bardzo rozległa dziedzina. Podczas swoich poszukiwań powinieneś skupić się na dziedzinach prawa, które dotyczą Twojej sprawy. Warto więc w zależności od problemu prawnego znaleźć adwokata, który specjalizuje się w danym temacie. Ciechanów to dość mała miejscowość i trudno będzie Ci znaleźć dużą kancelarię adwokacką, która specjalizuje się we wszystkich dziedzinach prawa. Dlatego warto popytać znajomych o to, który prawnik świadczy usługi na wysokim poziomie. Referencje od rodziny lub przyjaciół to najlepsza rekomendacja.

Ciechanów jest miastem, w którym wielu Adwokatów prowadzi działalność gospodarczą. Wielu klientów przychodzi z wieloma różnorodnymi sprawami. Stawka uzależniona jest od nakładu pracy, jaki musi ponieść. Ludzie nie zawsze zdają sobie sprawę, że to właśnie opłaty sądowe, tj. opłata od wniosku- są często wysokie. Na przykład opłata od wniosku o zasiedzenie jest stała i wynosi 2.000 złotych. Nie rzadko zdarzają się, że klienci szukają Adwokata z Ciechanowa do spraw z dziedziny prawa administracyjnego lub prawa pracy- a w tych dziedzinach prawa przewagę mają radcowie prawni. Adwokat zazwyczaj specjalizuje się w prawie obyczajowym, tj. rodzinnym, cywilnym. Dlatego, że tych spraw jest najwięcej.

Jak może pomóc Adwokat z Ciechanowa?

Prawnicy są pomocni do prowadzenia spraw, z którymi osoby nieposiadające wykształcenia prawniczego, nie znające się na przepisach prawa po prostu sobie nie poradzą. Dlatego w problemie z natury prawniczej najlepiej zwrócić się o pomoc, na przykład w spawie, kiedy nie zgadzamy się z decyzją Wójta Gminy. Prawnicy, których siedziba usytuowana jest w mieście Ciechanów należą do zakresu właściwości i zasięgu terytorialnego Sądu Rejonowego w Ciechanowie, którego „zwierzchnikiem” „II Instancją” jest Sąd Okręgowy w Płocku. Adwokaci z Ciechanowa często stają przed obliczem Płockiego sądu w sprawach swoich klientów, ponadto do właściwości sądu okręgowego należą także m.in. sprawy o prawa majątkowe, w których wartość przedmiotu sporu przewyższa siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych oraz rozwody. Dlatego jak najbardziej możemy dokonać wyboru Adwokata z Ciechanowa do prowadzenia sprawy przed Sądem w Płocku. Najważniejszym, na czym Adwokat z Ciechanowa skupia uwagę jest przeprowadzenie postępowania w taki sposób, by interesy klienta były niezachwiane, a rezultat w osiągnięciu zamierzonego celu był największy. [/read]