Adwokat Olsztyn

adwokat gubanski
Miejscowość: Olsztyn

Znajdź kancelarię adwokacką w Olsztynie za pomocą kilku kliknięć. Olsztyńscy adwokaci świadczą usługi prawne na rzecz podmiotów indywidualnych, przedsiębiorców i osób prawnych. Nad rzetelnością ich pracy czuwa organ samorządu adwokackiego- Izba Adwokacka w Olsztynie. Adwokaci pomagają potrzebującym w sprawach cywilnych, rodzinnych, karnych, administracyjnych gospodarczych, a także wojskowych.  Ich działalność to nie tylko reprezentacja klientów w sądzie, ale również przed organami administracji. Adwokaci tworzą pisma procesowe, udzielają porad prawnych, uczestniczą w przesłuchaniach. 

Kancelarie Adwokackie w Olsztynie

adwokat olsztyn

Olsztyn to miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim. Olsztyn jest stolicą województwa i jego największym miastem. Według danych statystycznych populacja Olsztyna liczy ok. 170 000 osób, jednak z uwagi na jego popularność wśród studentów, szacuje się, że ilość osób zamieszkujących stolice województwa warmińsko-mazurskiego jest znacznie wyższa, szczególnie podczas roku akademickiego. Olsztyn jest miastem znanym ze studenckich wydarzeń rozrywkowo- kulturalnych. To właśnie tu odbywają się najsłynniejsze w Polsce juwenalia- Kortowiada. Olsztyn jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów- wszystko z uwagi na liczne jeziora znajdujące się w granicach administracyjnych miasta oraz 4 rzeki przepływające przez miasto. Latem rzesza turystów wybiera Olsztyn, jako miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku. Dużą popularnością cieszą się rejsy statkami wycieczkowymi, sporty wodne oraz relaks na piaszczystych plażach miejskich. 

Olsztyn, jako stolica województwa jest siedzibą władz administracji samorządowej. Na jego terenie znajdują się liczne urzędy i instytucje m.in. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, Urząd Skarbowy w Olsztynie, Urząd Miasta Olsztyna, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko Mazurski Urząd Skarbowy w Olsztynie, Urząd Statystyczny w Olsztynie, Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

W Olsztynie znajdują się uczelnie wyższe, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, placówki medyczne, komisariaty policji, centra handlowe, parki, muzea. Oprócz urzędów w Olsztynie mieści się siedziba Sądu Rejonowego w Olsztynie przy ul. Dąbrowszczaków 44 10-543 Olsztyn, gdzie funkcjonują: I Wydział Cywilny, II Wydział Karny, III Wydział Rodzinny i Nieletnich, IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, V Wydział Gospodarczy, VI Wydział Ksiąg Wieczystych, VIII Wydział Gospodarczy – KRS, X Wydział Cywilny. Sądem nadrzędnym jest Sąd Okręgowy w Olsztynie mieszczący się przy tej samej ulicy. Zaś Sądem wyższej instancji nad Sądem Okręgowym w Olsztynie jest Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Oprócz ww. Sądów w Olsztynie funkcjonuje Wojskowy Sąd Garnizonowy przy ul. Leśnej 1, 10-127 Olsztyn. Jest to jeden z kilku wojskowych sądów w Polsce. 

Z uwagi na funkcjonowanie Sądów, w mieście siedzibę mają również prokuratury-  Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe, Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. Stolica województwa warmińsko- mazurskiego jest też miejscem, w którym działalność swoją wykonują komornicy, notariusze, doradcy podatkowi, rzecznicy patentowi, radcowie prawni oraz adwokaci. 

Ulice w Olsztynie, przy których znajdują się kancelarie adwokackie:

 • Mazurska
 • Lanca
 • Tadeusza Kościuszki
 • Adama Mickiewicza
 • Prosta
 • Wojciecha Kętrzyńskiego
 • Marii Curie-Skłodowskiej
 • Dąbrowszczaków
 • Okopowa
 • 1 Maja
 • Stare Miasto
 • Warmińska
 • Generała Józefa Bema

Prowadzisz kancelarię adwokacką w Olsztynie? Napisz do nas, a dodamy ją do listy. Przejdź do zakładki dodaj kancelarię.